Przejdź do treści
Logo Facebooka

Filozoficzna Szkoła Przetrwania: “Czy człowiek ma prawo do przeżywania smutku i bycia bezproduktywnym?”

Filozoficzna Szkoła Przetrwania: "Czy człowiek ma prawo do przeżywania smutku i bycia bezproduktywnym?"

 

W ramach inicjatywy “Filozoficzna Szkoła Przetrwania” zapraszamy na dyskusję o temacie, którego tytuł celowo prowokuje do refleksji na temat smutku i bezproduktywności. W trakcie spotkania skoncentrujemy się na analizie kondycji współczesnego społeczeństwa, biorąc pod uwagę różne aspekty wewnętrznych przeżyć, które mogą prowadzić do stanów bezproduktywności.

Czym jest smutek jako pozytywna wartość, a czym patologia smutku? Jakie są ich kryteria? Czy jesteśmy w stanie wyznaczyć rozsądne granice dla tych zagadnień na gruncie filozoficznym? Odpowiedzi poszukamy podczas otwartej dyskusji.


Filozoficzna Szkoła Przetrwania. Szczegóły

1.06 (sobota) 13:00-15:00

Wykład będzie odbywać się w miejskiej przestrzeni, w centrum Wrocławia, Przejście Dialogu, przy ulicy Świdnicka 19 (przejście podziemne).

Wstęp bezpłatny, bez zapisów!


Filozoficzna Szkoła Przetrwania. O projekcie

„Filozoficzna Szkoła Przetrwania” to cykl otwartych dyskusji, debat, wykładów, który powstał przy współpracy Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego z Kołem Naukowym Filozofii Stosowanej działającym na Uniwersytecie Wrocławskim. Inicjatywa adresowana do wszystkich, którzy poszukują filozoficznej wrażliwości w poznawaniu samych siebie i otaczającego świata, chcą także dzielić się swoim doświadczeniem. 


Filozoficzna Szkoła Przetrwania. Kolejne terminy

14.06 (piątek) 18:00 | Czy prawdziwi filozofowie wymarli?

5.07 (piątek) godz. 18:00 | Człowiek vs. Chat GPT – czy sztuczna inteligencja ma szansę dorównać w dyskusji filozofom?

26.07 (piątek) 18:00 | Dążenie do nieśmiertelności. Czy powinniśmy chcieć powstrzymać proces starzenia się?