Przejdź do treści
Logo Facebooka

Senioralny Wernisaż Artystyczny w Przejście Dialogu!

Po lewej stronie zdjęcia obrazów malowanych seniorami, na dole logotypy sponsorów. Senioralny Wernisaż Artystyczny w Przejście Dialogu!

Wrocławskie Centrum Seniora i Przejście Dialogu (zespoły Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego) zapraszają na Senioralny Wernisaż Artystyczny.

 

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 23 listopada 2023 (czwartek), o godz. 11:00. Wystawę będzie można oglądać przez kolejne dwa tygodnie w przestrzeni Przejścia Dialogu.

 

Będą przedstawione pracy artystów, którzy zaprezentują swoją wrażliwość utrwaloną na płótnie i w tomikach wierszy. Prace te zostały specjalnie przygotowane na niniejszą wystawę.

 

„Piękno natury” to prace Pani Genowefy Kołackiej – uczestniczki Dziennego Domu Seniora+ Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnicy. Zawiera zbiór obrazów malowanych farbami akrylowymi. Autorka prac od zawsze interesuje się sztuką, która szybko przerodziła się w jej pasję do malowania. Poza pracami plastycznymi uwielbia poezję, sama też pisze wiersze i opowiadania. W ostatnim czasie Pani Genowefa została wyróżniona w konkursie “Senior – bajkopisarz”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Manko – Głos Seniora.

 

„4 pory roku” to prace Józefa Dudy – miłośnika poezji i sztuki, słuchacza Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Medycznym. Zbiór prac pana Józefa zawiera obrazy malowane również farbami akrylowymi, zatrzymujące zmieniające się pory roku. Oprawą ilustracji natury będą wybrane fragmenty wierszy autora z tomiku „Co w duszy gra” prezentowane przez koleżanki z UTW. W pracach Pana Józefa odnajdziemy opisy uroczych wiejskich pejzaży, a w zapiskach twórczości literackiej „to, co myśl i pamięć przynosi”.

 

Czekamy na Was w Przejściu!