Przejdź do treści
Logo Facebooka

Wspólnie o międzykulturowości #3 – o wsparciu migrantów/ek i uchodźców/czyń – 17 listopada 10:00

Grafika przedstawiająca zaproszenie na spotkanie sieciujące Wspólnie o międzykulturowości. Z lewej strony znajduje się kolaż realistycznych fragmentów zdjęć dłoni uformowanej jako schodek dla osoby na grafice (symbolizującej wsparcie). Na grafice znajdują się też inne elementy - dymki konwersacji, megafon, puzzle. Po prawej stronie tytuł i szczegóły spotkania

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w trzecim spotkaniu sieciującym instytucje, organizacje i osoby działające w obszarze dialogu międzykulturowego w ramach cyklu „Wspólnie o międzykulturowości”. Tematem spotkania będzie Wsparcie osób migranckich i uchodźczych.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie odbędzie się 17 listopada (środa) o 10:00-11:30. Spotkanie odbędzie się online na platfomie Zoom. (uwaga: nowy termin!)

Aktualizacja: z powodu nałożenia się terminu z konferencją “Różnorodność w miejscu pracy – wyzwania, szanse i dobre praktyki w biznesie, samorządzie i NGO” przesunęliśmy spotkanie na 17 listopada.  Dziękujemy za wyrozumiałość i zapraszamy na oba wydarzenia.

Co wydarzy się na spotkaniu?

Na listopadowym spotkaniu pochylimy sięnad częścią zagadnień, które zostały wskazane się podczas pracy stolikowej w obszarze Wsparcie (14 września b.r.).

Skupimy się przede wszystkim na formach pomocy i wsparcia socjalnego, z uwzględnieniem grup szczególnie narażonych na wykluczenie i dyskryminację. Na spotkaniu obecni będą przedstawiciele m.in. MOPS oraz organizacji pozarządowych pracujących w obszarze wsparcia różnych grup społecznych.

Zaplanowane tematy:

  • Wsparcie migrantów i uchodźców we Wrocławiu – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

  •  Ośrodki Czasowego Pobytu Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Departament Spraw Społecznych, Wrocławskie Centrum Integracji, Operatorzy

  • Wsparcie psychologiczne migrantów i uchodźcówWydział Zdrowia i Spraw Społecznych, Fundacja Kalejdoskop Kultur, Fundacja Non Licet, Fundacja Centrum Praw Kobiet

  • Wsparcie osób i szczególnie narażonych na dyskryminację i wykluczenieKultura Równości, Wrocławska Rada ds. Równego Traktowania

Zgłoszenie:

Część I - Zgłoszenie uczestnictwa

Numer telefonu posłuży nam do kontaktu w przypadku, jeśli wystąpią ważne zmiany dotyczących spotkania.

Część II - Obowiązek informacyjny

Klauzula informacyjna projektu


Daty spotkań w 2023 – Save-the-date

Ostatnie  spotkanie w 2023 odbędzie się 13 grudnia na żywo. Zapiszcie datę w kalendarzu!


Organizatorem spotkania jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Fundacją na Rzecz Studiów Europejskich (FEPS) oraz Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych (DFOP).