Przejdź do treści
Logo Facebooka

Solidarni z Ukrainą

Wsparcie dla Ukrainy, jej mieszkańców i mieszkanek, a także wrocławian i wrocławianek pochodzenia ukraińskiego, ich rodzin i bliskich w Ukrainie, jest teraz bardzo ważne. Dlatego cieszy, że swoje oficjalne wsparcie i solidarność z Ukrainą wyraził Wrocław.
W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wspólnie z przedstawicielami działających we Wrocławiu konsulatów generalnych i honorowych, m.in. konsulowie generalni i honorowi Niemiec, Ukrainy, Węgier, Szwecji, Brazylii, Hiszpanii, Gruzji, Indii, Malty.
 
Jacek Sutryk zaznaczył, że zgromadzeni są gotowi nie tylko do symbolicznych gestów, choć są one niezwykle ważne, ale także do realnej pomocy. „Rozmawiamy ze służbami wojewody, będziemy gotowi z pomocą humanitarną na wypadek, gdyby sytuacja na Ukrainie się zaostrzała, co, mam nadzieję, nie nastąpi. Rozmawiamy o konkretnych lokalizacjach, powstaje już pierwsza lista takich miejsc, ale i lista partnerów, w tym organizacji pozarządowych, bo to działanie, które powinno łączyć zasoby i siły podmiotów publicznych i niepublicznych”
Przypominamy, że swoje wsparcie informacyjne oferuje nasza super ekipa WroMigrant, Instytut Praw Migrantów oraz Nomada Stowarzyszenie
 
Więcej o wsparciu przeczytacie tutaj:
 
Jesteśmy z Wami!